0800330831

Курс євро до гривні в Полтаві на сьогодні

EUR/UAH
  •  

Протягом останніх років популярність європейської валюти в Україні неухильно зростає. Пов'язано це і з можливістю більше подорожувати країнами-учасникам Євросоюзу, яка відкрилася після скасування шенгенських віз, і зі стабільністю грошових знаків Єврозони, часто використовуваних, як надійне капіталовкладення. Щоб завжди залишатися в профіциті після конвертації, необхідно регулярно відстежувати курс валют і знати процеси, що дестабілізують або, навпаки, зміцнюють його.

Основи формування курсу євро

Ціна держзнаків іншої держави або об'єднаних територій, виражена в нацвалюті, є константою тільки тоді, коли уряд дотримується фіксованого режиму держрегулювання курсу євро, долара, рубля та інший ВКВ. У разі фіксації котирувань в межах певного коридору, заданого мінфіном, співвідношення в валютних парах може незначно змінюватися. Стратегічні заходи щодо стабілізації ситуації на фінринку НБУ починає вживати в разі критичного виходу вартості грошових знаків за встановлені межі. При використанні фіксованого і помірно-фіксованого типу регуляції величезне навантаження лягає на бюджет. Також щоб підтримувати курс гривні до євро на належному рівні, Нацбанк змушений витрачати золотовалютні запаси. При цьому уряду стає вкрай складно контролювати інфляційні процеси, а вони, до речі, вважаються основним чинником, що провокує девальвацію.

Оптимальною моделлю монетарної політики можна назвати відпущення курсу євро до гривні у вільне плавання. В таких обставинах він буде формуватися на основі головного ринкового принципу - паритет попиту і пропозиції. В таких умовах Кабмін може концентруватися не на фіксації котирувань, а на уповільненні темпів інфляції, зростання ВВП і підйомі економіки.

Глобальні причини дестабілізації курсу євро гривня

При плаваючий курс євро гривня до девальвації нацвалюти також наводять такі причини:

  • стагнація і занепад економіки;
  • запуск «друкарського верстата» або безготівкова емісія, що проводиться при низьких макро- і мікроекономічних показниках;
  • низька конкурентоспроможність нацвалюти і товарів, вироблених в країні, на міжнародному рівні;
  • активний приплив імпорту, який призводить до зниження курсу євро гривня за рахунок порушення ринкового балансу;
  • пасивність держпредставників на біржах валют, цінних паперів, дорогоцінних металів, нафти, вугілля та інших енергоресурсів;
  • тісна кореляція наповнюваності бюджету від цін на сировинні ресурси і від обсягів їх продажу.

Фактори, що впливають на курс євро гривня в короткостроковій перспективі

На курс гривні до євро, крім фінансово-економічних аспектів, також впливають і інші фактори. Вони призводять до короткочасної «лихоманки» на фінансовому ринку і після їх усунення ситуація зазвичай стабілізується. До таких «провокаторів» відносяться різного роду кризи, дестабілізація суспільно-політичної обстановки, напруга в суспільстві, викликана прийняттям непопулярних законів і антисоціальних реформ, поява військових конфліктів, наступ природних катаклізмів і критичні масштаби їх наслідків.

Крім цього, на співвідношення гривні до євро істотно впливає активність чорного ринку. Цей нюанс варто розглянути докладніше для чіткого розуміння, чому купівля-продаж ВКВ у спекулянтів невигідна.

Вплив на курс євро до гривні тіньових пропозицій

Фізичні та юридичні особи, які працюють без відповідної ліцензії, роблять значний вплив на курс євро. Полтава, як багатонаселений обласний центр, особливо гостро реагує на активність перекупників, оскільки тут число запитів на конвертацію істотно перевищує кількість здійснюваних подібних фінансових операцій в інших містах області.

Проблема в зверненні до спекулянтів полягає, в першу чергу, в незаконності їх діяльності. Крім цього, «міняйли» нерідко дозволяють собі підвищувати або знижувати курс євро в свою користь. Найчастіше вони вдаються до таких маніпуляцій в кризові періоди, коли обстановка в країні нестабільна. Свідомо підігріваючи ажіотаж і посилюючи панічні настрої, перекупники отримують надприбуток від кожної угоди, а їх клієнти залишаються в збитку.

Актуальний курс євро на сьогодні та інші переваги співпраці з нами

Як уже згадувалося, вигідно міняти гроші можливо тільки в банках і в таких сертифікованих обмінниках, як наш. Але якщо в банківських структурах конвертація нерідко супроводжується рядом складнощів, наприклад, нестачею коштів, то при зверненні до нас такої проблеми не виникає. Ми своєчасно оновлюємо курс євро на сьогодні як у відділеннях, так і на сайті, також на веб-сторінці публікуємо останні дані про стан фінансового ринку. На їх підставі дуже легко спрогнозувати найбільш підходящий момент для найбільш вигідного обміну.